2-8 серпня 2019, КиЇв
21-28 СЕРПНЯ 2019, КИЇВ


Освітня лабораторія для акторів та студентів
Актор без прикриття.
Робота перед камерою
Лабораторія "Актор без прикриття. Робота перед камерою" - це цикл з двох тижневих освітньо-дослідницьких майстерень для акторів, метою яких є опанування учасниками існування в кадрі та перед камерою.
Організатор: "Star Media School" разом з лабораторно-освітнім проектом "Актор без прикриття".
Ведучі: Іван Заверталюк та Тетяна Симон, куратор — Ігор Аронов (Україна-Польща).
Дати проведення першої лабораторії (студенти): 2-8 серпня
Дати проведення другої лабораторії (актори): 21-27 серпня.
Місце: м. Київ, НЦТМ ім. Леся Курбаса, вул. Володимирська 23-В, 4-й поверх.
Розпорядок роботи: 10:00-13:30 — перша сесія; 14:00-16:00 — перерва; 16:00-19:30 — друга сесія (у розпорядку можливі незначні часові зміни).
Проект здійснюється за підтримки Українського Культурного Фонду.
Участь в лабораторії є БЕЗКОШТОВНОЮ. Учасникам з-за меж Києва забезпечується житло на час лабораторії (за рахунок коштів Star Media School)
Ведучі лабораторії:
Іван ЗАВЕРТАЛЮК
Основний викладач
Актор, перформер, педагог. Працює в незалежних театральних та перформативних проектах, в тому числі міжнародних. Співпрацював з незалежною театральною компанією "Dollmen", студією "А.К.Т.", на базі якої розробив авторський акторський тренінг, був учасником проектів "Some men must die"(Україна-Швейцарія) та "Let me please yourself" ( Україна-Литва). З 2018 року викладає авторський навчальний курс під назвою 'Фізичний Театр'.

Закінчив курс з перформативних практик на базі Tatwerk (Berlin), проходив стаж з фізичного театру під керівництвом режиссерів Thomas Mettler та Jordy Cortes Molina в місті Барселона, співпрацював з Ігорем Ароновим в рамах стажу в Centrum Kultury (Lublin).

В своєму тренінгу використовує елементи з ігрового театру, контактної імпровізації, йоги, буто, bodywork, партнерингу та фізичного театру.
Тетяна СИМОН
Режисерка, викладачка блоку "Робота в кадрі"
Режисерка, працювала кастинг-директором та коучем по роботі з акторами і не акторами на фільмах "Вулкан" (режисер Роман Бондарчук) і "Атлантида" (режисер Валентин Васянович).

Також, займалась кастингом і на різних позиціях працювала з акторами і не акторами на проектах: "Штангіст" (режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук), "Іди по воді", (режисер Соломія Томащук), " Із зав'язаними очима" (режисер Тарас Дронь).

Ігор АРОНОВ
Автор та куратор проекту
Актор, перформер, режисер, автор та ведучий освітнього-лабораторного проекту «Актор без прикриття». Стипендіат програми міністра культури Польщі "Gaude Polonia" в 2012 та 2015 роках. Учасник міжнародного акторсько-дослідницького проекту «Динаміка метаморфози» на базі трагедій Еврипіда в інституті ім. Є. Ґротовського у Вроцлаві, Польща.
Як актор та асистент режисера реалізовував театральні проекти в театрах Польщі - у театрі ім. Я. Кохановського в Ополє, театрі ім. В. Богуславського в Калішу, в театрі Студійним в Лодзі, в "neTTheatre" та театрі "Czytelnia dramatu" в Любліні.

Ігор Аронов був учасником великої кількості майстер-класів, стажів та колабораційних проектів в Україні, Польщі, Росії, Німеччині, Франції, Бельгії. Має піврічний індивідуальний стаж під керівництвом Przemysława Wasilkowskiego (Польща) – учасника робочої групи Workcentre ім. Є. Ґротовського та Т. Річардса в Понтедері (Італія) у 1994-1999 роках. Також співпрацював між іншими з Daysuke Yoshimoto та Haru Hi (Японія), представниками Ultima Vez (Бельгія), Odin Theatre (Данія), Derevo (Росія -Німеччина), Tero Saarinen (Фінляндія), Gardzienice (Польща), АХЕ (Росія), міжнародного проекту "The bridge of winds" (Європа - Латинська Америка). Має досвід проведення майстер-класів для акторів, танцівників та перформерів в Україні, Польщі (Centrum Kultury w Lublinie), Франції (Ліон, Centquatre Париж).

Короткий опис лабораторії:
Перший блок
Ведучий: Іван Заверталюк
Кожен з семи днів лабораторії розрахований на поетапну поглиблену роботу з тілом, голосом, загальним психофізичними станом актора, а також на пошук органічної взаємної інтеграції всіх елементів акторської гри.

Під час роботи використовуватимуться вправи, які допомагатимуть активувати увагу в тілі, а також пропрацювати внутрішній матеріал особистості - актора такий як почуття, відчуття, емоція та пам'ять.
Серед пропонованих підходів: груповий тренінг на увагу та партнерство, відчуття простору та композиції, створення індивідуальних і групових ситуативних мізансцен у просторі взаємної гри. Згаданий груповий тренінг базується на методі композиції в реальному часі та дозволяє налаштувати сценічні зв'язки між всіма учасниками робочої групи, а також напряму впливає на глибину виявлення особистісної, індивідуальної енергії завдяки пошуку та утримуванню специфічного стану "сценічної готовності".

Завершальна частина даного блоку розрахована на роботу в парах та відчуття партнера. На цьому етапі будуть задіяні вправи з партнерингу, фізичного театру, контактної імпровізації тощо. Окрема увага під час усього процесу буде приділена вправам на урухомлення голосових резонаторів та вивільнення голосу.

10:00 – 13:00
Другий блок
Ведуча: Тетяна Симон
Другий етап зосереджений на взаємодії з текстом і опиратиметься на практичний досвід ведучої, здобутий безпосередьно в процесі взаємодії з акторами та неакторами під час кастингів та зйомочного процесу. Використовуючи психічну та вітальну енергію, яка буде вивільненена, урухомлена та акумульована під час першого етапу лабораторії основна увага буде приділена її втіленню в сценічний текст. Робота буде починатися від праці над монологами, які учасники мають обрати самостійно, а продовжуватиметься парними сценами, які будуть запропоновані кураторами.

В процесі роботи учасники матимуть змогу відчути особливості взаємодії з камерою: відмінність мізансцен в кадрі від театральних; ймовірні способи, які допомагають включатися в необхідний емоційний стан незалежно від логічної послідовності тексту; варіанти взаємодії з партнером поза кадром; особливості роботи «на крупному плані».

Також, для глибшого пропрацювання матеріалу, учасники матимуть змогу проаналізувати кожен етап своєї роботи за допомогою перегляду як власних робіт, створених під час лабораторії, так і робіт інших учасників.
Наприкінці лабораторії запланований підсумковий показ робіт учасників. Після показу планується обговорення результатів роботи лабораторії, в тому числі за участю людей, які не були присутні під час робочого процесу в цілях отримання відстороненого і об'єктивного фідбеку.

Для роботи під час лабораторії знадобиться зручна форма одягу, що покриває коліна і руки та не обмежує рухів, а також блокнот з ручкою.
Присутність під час всіх днів і робочих сесій лабораторії є обов'язковою умовою участі!

16:00 – 19:30
Реєстрація на лабораторію:
1
Заповнити реєстраційну форму (за посиланням)
Уважно заповніть реєстраційну форму. Усі поля обов'язкові для заповнення.
Вказані вами данівикористовутимуться виключно для прийняття рішення про зарахування до складу групи.

Дедлайн подачі заявок для першої лабораторії (автори-студенти та аматори) - 25 липня включно.

Дедлайн подачі заявок для другої лабораторії (професійні актори) -
12 серпня включно.
2
Надіслати електронною поштою інформацію про себе
Надіслати електронною поштою на адресу actingwithcamera@gmail.com наступні матеріали:
1. CV (резюме) учасника лабораторії;
2.. Кілька актуальних фото (портрети);
3. Коротка відеовізитка (до 2хв) на тему питання номер 10 з реєстраціної форми (есе на запропоновану тему);
4. Відео запис обраного вами монологу українською мовою (до 7 хв).
Важливо! Заявка, яка не включатиме ВСІ перераховані матеріали розглядатися не буде. Перевірте, будь ласка, перед відправленням чи всі відеоматеріали доступні для перегляду.
3
Отримати підтвердження!
Усі відібрані учасники отримають персональне запрошення на вказану електронну пошту.
Також, перелік усіх відібраних учасників буде опубліковано на сайті лабораторії та сторінкці проекту у facebook.
Увага! Перевага надається учасникам з регіонів України.
Проект завершено. Проте ми плануємо запустити лабораторію в оновленому форматі та на платній основі. Залиште свої дані і ми повідомимо вас про новий набір учасників!
Ваш номер телефону
Made on
Tilda